קצת עליי

היי, אני סיון מאירי, נעים להכיר וברוכים הבאים ל-Sivfood, בלוג המתכונים הטבעוניים שלי. בבלוג שלי תוכלו למצוא מגוון עצום של מתכונים טבעוניים, שאפשר להכין בקלות ובפשטות ללא צורך בדוקטורט בחומרי גלם מסובכים שקשה להשיג.

את הבלוג הזה אני מנהלת מתוך אמונה גדולה באורח החיים הטבעוני ובכוח שלו לשנות את העולם מבחינה מוסרית ואקולוגית, ובכוח שלו לשנות את הגוף של כל אחד מאיתנו מבחינה בריאותית. אני מאמינה שלכל אחד יש את הזכות לחיות חיים בריאים ומאושרים מתוך הבנה עמוקה של אוכל ותזונה וההשפעה שלהם על הגוף שלנו ועל הסביבה בה אנו חיים.

בגיל צעיר מאוד כבר למדתי בישול בבית הספר תדמור והתאהבתי לחלוטין באוכל על כל רבדיו. מאז הספקתי לעבוד בכמה מטבחים מעניינים ולברוח מכמה מטבחים פלצניים, לתחקר את הדודות והמכרים על המתכונים הסודיים שלהם, אפילו לכתוב תזה בנושא אוכל כתרבות, ובעיקר, לבשל, לבשל ולבשל.

בשנת 2012 שיניתי את אורח החיים שלי לאורח חיים טבעוני בין לילה, אחרי שצפיתי סרט בשם Earthlings שהעיר אותי וזרק לי את כל האמת בפנים, מאז לא הסתכלתי אחורה. הטבעונות שהחלה אך ורק מתוך מוסריות לימדה אותי מחדש על אוכל שמעולם לא חשבתי שאכין, סייעה לי להתגבר על בעיות בריאותיות (כמו שאני בטוחה שתעזור גם לכם), ושינתה אותי במישורים שלא חשבתי שתשנה אותי. אני שמחה יותר, רגועה יותר, עירנית יותר, טוב לי יותר להיות בתוך הגוף שלי.

אם גם אתם טבעונים, אני בטוחה שתמצאו כאן לפחות כמה מתכונים מעניינים שיעזרו לכם להתגבר על הרעב.
אם אתם מתעניינים בטבעונות או סתם קפצתם לביקור - אתם מוזמנים אפילו יותר להתנסות במתכונים ולראות שהשד לא נורא כל כך, וטבעונות היא לא רק חסה אלא שלל ענק של רכיבים מדהימים שיוצרים יחד סימפוניה מדהימה של טעם ובריאות.
ואם אתם כאן אך ורק בשביל המתכונים, אתם מוזמנים להישאר ולראות עד כמה מגוון ומעניין המטבח הטבעוני.

יש כמה קווים מנחים למתכונים כאן בבלוג:
1. כל מתכון נוסה אישית ונכתב בדיוק רב ותוך שימת דגש על הפרטים.
2. רוב המתכונים מהירים וקלים להכנה.
3. כמובן, אין בשר, אין דגים, אין ביצים, אין חלב, אין גבינות, אין דבש. אתם יכולים להיות בטוחים במאה אחוז שכל הרכיבים במתכונים הללו טבעוניים במאה אחוז.

מוזמנים לשמור על קשר ולהישאר מעודכנים!