18 באפריל 2013

קסאדיה טבעונית בסגנון פיצה

קצת הזנחתי לאחרונה את המתכונים המהירים, הבסיסיים והפשוטים. לפעמים אני שוכחת שלהתחיל לבשל טבעוני זה אתגר. זה לא משנה אם יש לך היסטוריה ארוכה וניסיון רב במטבח או אם מעולם לא החזקת מחבת. לעשות משהו בפעם הראשונה זה תמיד אתגר וזה מה שריתק אותי וממשיך לרתק אותי עד היום בכל פעם שאני מבשלת אוכל עם חומר גלם חדש או בשיטה שאף פעם לא ניסיתי. כשמכירים לראשונה עולם חדש המקום הראשון שצומחים ממנו הוא הידע המוקדם שיש לנו, ולא לכולם יש כזה כדי להתחיל להעמיד סירים של ממולאים וקובות. בדיוק בגלל זה אני מנסה לכתוב מדי פעם מתכונים שנראים פשוטים עד כדי גיחוך למי שיש לו קצת ניסיון במטבח, אבל מעוררים השראה גם בכאלה, וודאי שמסייעים לאלו שעדיין לומדים.
אני קצת נסחפת עם ההקדמה הפעם כי הפעם מדובר במתכון שהוא באמת פשוט עד כדי גיחוך, וזו אחלה דרך למלא את הבטן כשממש רעבים ואין כוח להתחיל לבשל דברים מסובכים. הדבר היחיד שאתם צריכים זה מחבת ואתם מסודרים. אבל אגלה סוד קטן - אפשר להכין את זה גם בטוסטר.

קסאדיה טבעונית בסגנון פיצה
רכיבים:
(לקסאדיה אחת)
1 טורטיה גדולה
1 פרוסה של צהובה מהצומח
4 זיתים מגולענים פרוסים
2-3 כפות רוטב עגבניות/ רוטב פיצה

הכנה:
מורחים רוטב עגבניות על גבי הטורטיה. בחלקה הימני העליון של הטורטיה מניחים פרוסה של צהובה מהצומח ומפזרים פרוסות זיתים. כעת, מקפלים את הטורטיה לחצי. אחרי הקיפול לחצי, מורחים רוטב פעם נוספת ומקפלים שוב - לרבע (מריחה של רוטב פעם נוספת תעזור להדביק את הקסאדיה היטב). מחממים מחבת (ללא שמן), מעבירים את הקסאדיה לחימום במחבת, על אש גבוהה, מספר דקות בכל צד עד שהקסאדיה משחימה. כדאי לכסות את המחבת כדי שפיזור החום יהיה אפקטיבי. מוציאים מהמחבת ומגישים.
אפשר לחתוך לשניים כמו בתמונה.

בתאבון!
5 תגובות:

 1. אנונימי18.4.2013, 19:40

  סיוון הטורטיה קנויה?

  השבמחק
  תשובות
  1. כן
   יש לך מתכון לטורטיה ביתית? אשמח לשמוע

   מחק
 2. היי סיון, באיזה צהובה מהצומח את משתמשת ובאיזה רוטב פיצה?
  תודה.

  השבמחק
  תשובות
  1. היי תומר
   צהובה מהצומח של חברת טופו יפני (עם המדבקה הירוקה)
   ורוטב עגבניות שהכנתי לבד, הכי פשוט שיש, כזה ששמים על פסטה. אבל אפשר עם כל רוטב פיצה/עגבניות מוכן או ביתי שרוצים :)

   מחק
  2. תודה

   מחק